huhti 292017
 

Pyhtäällä juostiin la 29.4.2017 SAULn SM-puolimaraton. Mukana oli paljon  RRR:n edustajia ja hyviä tuloksia tehtiin.

Tässä henkilökohtaiset tulokset:

SAUL SM-Puolimaraton

Pyhtää 29.04.2017

Tuloste on valmis 13:42:13

Kilpailun sarjat: M30; M35; M40; M45; M50; M55; M60; M65; M70; M75; M80; N30; N35; N40; N45; N50; N55; N60; N65; N70; N75
Sija Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos
M30 Miehet 30 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 1 Pekka Kulpakko Espoon Tapiot 1:17:13
2. 3 Tero Halme Finnish Marathon Runners 1:19:57
3. 2 Miika Lehtoviita Joroisten Urheilijat 1:29:25
DNS 4 Juha Vainio Vehkalahden Veikot
Sarjaluettelo
M35 Miehet 35 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 6 Kristian Isaksson Jyväskylän Kenttäurheilijat ry 1:26:20
2. 7 Harri Metsäranta Jyväskylän Kenttäurheilijat ry 1:26:29
3. 8 Miika Marttinen Hämeenlinnan Tarmo ry 1:28:19
4. 10 Ville Kostiainen Pyhtään Yritys ry 1:39:48
DNS 9 Antti Jylhä-Ollila LahtiSpor35+
Sarjaluettelo
M40 Miehet 40 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 17 Teemu Huppunen Kymen Urheiluveteraanit 1:16:41
2. 12 Harri Parkkonen Rauhalahti Road Runners 1:18:22
3. 16 Jarmo Dahlgren Kiuruveden Urheilijat 1:21:19
4. 14 Timo Lehtola Rauhalahti Road Runners 1:21:31
5. 15 Timo Immonen Joroisten Urheilijat 1:29:51
DNS 13 Jami Tirkkonen Rauhalahti Road Runners
Sarjaluettelo
M45 Miehet 45 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 23 Harri Koponen Rauhalahti Road Runners 1:18:55
2. 29 Mika Rantanen Kunto-Pirkat ry 1:19:54
3. 21 Timo Kokkonen Rauhalahti Road Runners 1:20:56
4. 22 Veli-Pekka Ronkainen Rauhalahti Road Runners 1:21:34
5. 26 Teemu Partio Mikkelin Kilpa-Veikot 1:22:06
6. 27 Kimmo Pulkkinen Mikkelin Kilpa-Veikot 1:22:34
7. 28 Pasi Marttinen Mikkelin Kilpa-Veikot 1:23:32
8. 24 Sergey Frolov Forssan Salama 1:28:58
9. 19 Tapani Raatikainen Hämeenlinnan Tarmo ry 1:30:58
DNF 20 Hannu Virtanen Tampereen Juoksijat ry
DNS 25 Kalle Kolehmainen Päijät-Hämeen Aikuisurheilijat ry
DNS 30 Juha Orte Team Raju
Sarjaluettelo
M50 Miehet 50 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 36 Jari Hakola Kyyjärven Kyky 1:18:53
2. 39 Kari Lehkonen Mikkelin Kilpa-Veikot 1:23:35
3. 42 Petri Heino Team Raju 1:24:10
4. 32 Simo-Pekka Aarnisalo Hämeenlinnan Tarmo ry 1:24:44
5. 35 Veli-Matti Virtanen Hämeenlinnan Tarmo 1:30:39
6. 41 Toivo Pelkonen Polvijärven Vauhti 1:35:30
7. 37 Markku Liekkola Päijät-Hämeen Aikuisurheilijat ry 1:36:50
8. 43 Jouni Jurmu IF Sibbo Vargarna 1:45:50
9. 34 Pekka Lauhkonen Pyhtään Yritys ry 2:01:09
10. 33 Simo Sahari Pyhtään Yritys ry 2:01:11
DNS 38 Lauri Friari Mikkelin Kilpa-Veikot
DNS 40 Kaj Sireni LahtiSpor35+
Sarjaluettelo
M55 Miehet 55 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 48 Jari Leppimäki Kunto-Pirkat ry 1:20:52
2. 47 Seppo Kykkänen Kunto-Pirkat ry 1:21:16
3. 52 Ahti Salo Runner´s Club 1:21:58
4. 54 Jari Keskinen Team Raju 1:30:01
5. 53 Jorma Kauppila Vehkalahden Veikot 1:32:03
6. 51 Heino Aalto Päijät-Hämeen Aikuisurheilijat ry 1:33:59
7. 49 Jukka-Pekka Hassinen Runner´s Club 1:35:56
8. 55 Eero Karhula Mikkelin Kilpa-Veikot 1:42:29
9. 50 Veikko Kuumola Runner´s Club 1:43:12
10. 45 Peter Ståhl IF Sibbo Vargarna 1:50:51
11. 46 Veikko Myyryläinen Joroisten Urheilijat 1:56:30
DNS 56 Antti Maisi Keski-Uusimaa Urheilijat
Sarjaluettelo
M60 Miehet 60 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 58 Christian Fremling Wasa Endurance 1:22:40
2. 61 Jari Hostikka Pyhtään Yritys 1:27:06
3. 59 Juhani Muuronen Orimattilan Toive ry 1:35:47
4. 65 Klaus Sjöblom Päijät-Hämeen Aikuisurheilijat ry 1:43:23
5. 64 Alpo Viitaharju Team Raju 1:43:32
6. 60 Timo Maunula Valkeakosken Haka 1:44:36
7. 63 Reijo Auranen Team Raju 1:46:16
8. 66 Petteri Pirinen Pyhtään Yritys 2:02:32
DNS 62 Jari Pellinen Hämeenlinnan Kisa
Sarjaluettelo
M65 Miehet 65 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 67 Kauko Kuningas Kymen Urheilu Veteraanit 1:28:37
2. 72 Martti Valkeapää Joutsenon Kullervo 1:29:08
3. 69 Timo Koivuaho Kunto-Pirkat ry 1:35:59
4. 70 Jaakko Rouhiainen Kunto-Pirkat ry 1:37:02
5. 73 Reijo Helenius Valkeakosken Haka 1:44:48
6. 71 Raimo Niemi Spove ry 1:45:51
DNS 68 Ensio Lehtonen Kunto-Pirkat ry
DNS 74 Kauko Harteva Team Raju
Sarjaluettelo
M70 Miehet 70 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 83 Veikko Kosonen Parikkalan Urheilijat 1:42:13
2. 82 Lauri Koivuranta Hämeenlinnan Kisa 1:43:11
3. 88 Matti Kuosmanen Jyväskylän Kenttäurheilijat 1:46:19
4. 84 Jaakko Lehtonen Joutsenon Kullervo 1:51:17
5. 78 Matti Suihkonen Rauhalahti Road Runners 1:51:22
6. 89 Aulis Kilpeläinen Korson Kengurut 1:52:58
7. 79 Tenho Isola Rauhalahti Road Runners 1:53:01
8. 77 Matti Siltanen Rauhalahti Road Runners 1:54:42
9. 81 Lassi Rajamaa Spove ry 1:58:49
10. 76 Reino Uusitalo Pyhtään Yritys 2:12:26
11. 87 Risto Vainio Team Raju 2:15:23
12. 85 Raimo Kiikko Team Raju 2:41:34
12. 86 Reima Mäkinen Team Raju 2:41:34
DNS 80 Markku Lintunen Spove ry
Sarjaluettelo
M75 Miehet 75 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 92 Riku Kyllönen Ristiinan Urheilijat 1:50:01
2. 95 Timo Holtari Spove ry 2:12:48
3. 91 Reijo Kauppila Kunto-Pirkat ry 2:13:43
4. 94 Veijo Kemppainen Spove ry 2:19:30
5. 93 Yrjö Vihma Spove ry 2:21:29
DNS 96 Lasse Tukonen Päijät-Hämeen Aikuisurheilijat ry
Sarjaluettelo
M80 Miehet 80 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 98 Antti Pihlajamäki Spove ry 2:29:52
Sarjaluettelo
N30 Naiset 30 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 100 Reetta Nenonen Tohmajärven Urheilijat 1:33:44
Sarjaluettelo
N35 Naiset 35 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 104 Maiju Grönvall Karhulan Katajaiset 1:33:32
2. 102 Riikka Turunen Pyhtään Yritys 1:51:16
3. 103 Veera Heikkilä Pyhtään Yritys 1:54:36
4. 107 Sari Virrankoski Team Raju 2:03:24
DNS 105 Lotta Hanski Kauhajoen Karhu
DNS 106 Anna Hillgren Team Raju
Sarjaluettelo
N40 Naiset 40 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 115 Johanna Lindholm Loviisan Tor 1:21:40
2. 116 Katja Sorri Jyväskylän Kenttäurheilijat 1:29:44
3. 109 Anna Toljamo Haukivuoren kisailijat 1:32:05
4. 111 Riia Hokkanen LahtiSpor35+ 1:39:35
5. 110 Virve Valkeavuori LahtiSpor35+ 1:40:15
6. 113 Katri Tuomi Team Raju 1:45:56
7. 114 Kati Haromo Team Raju 1:48:13
8. 112 Aija Laakkonen Team Raju 1:51:33
Sarjaluettelo
N45 Naiset 45 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 118 Merja Honkonen-Pohjonen Häjyt/Perho 1:36:13
2. 121 Mari Kotivuori Joroisten Urheilijat 1:44:42
3. 120 Paula Pesonen Joroisten Urheilijat 1:51:18
4. 122 Tarja Grönlund Team Raju 1:51:23
5. 124 Hanna Sirkiä Team Raju 1:52:07
6. 125 Anna Silvan Team Raju 1:52:33
7. 119 Pia Ahlfors Pyhtään Yritys 2:01:10
DNS 123 Päivi Satto Team Raju
Sarjaluettelo
N50 Naiset 50 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 131 Aila Arell Team Raju 1:41:55
2. 127 Tuula Martiskainen Ultra Sisu 1:44:09
3. 134 Tarja Kuningas Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1:44:57
4. 135 Teija Maamela Anjalan Liitto 1:45:54
5. 130 Birgi Putkonen Rauhalahti Road Runners 1:45:56
6. 133 Marja Reilimo Team Raju 1:50:57
7. 128 Elina Laitinen Rauhalahti Road Runners 1:54:52
8. 136 Katri Riikonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1:57:26
9. 132 Anne Kinnunen Team Raju 2:03:05
DNS 129 Niina Savolainen Rauhalahti Road Runners
Sarjaluettelo
N55 Naiset 55 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 138 Sirpa Nordling Porvoon Urheilijat 1:41:24
2. 139 Ritva Ylitervo Rauhalahti Road Runners 1:57:06
Sarjaluettelo
N60 Naiset 60 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 142 Elina Mykkänen Rauhalahti Road Runners 1:55:26
2. 143 Maire Rönkkö Rauhalahti Road Runners 1:56:07
3. 144 Leena Jukarainen LahtiSpor35+ 1:57:48
4. 145 Pirjo Auranen Team Raju 2:00:14
5. 141 Marjatta Räsänen Rauhalahti Road Runners 2:03:04
Sarjaluettelo
N65 Naiset 65 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 147 Hellevi Mankki Imatran Urheilijat 1:41:37
2. 151 Kaija Purhonen LahtiSpor35+ 1:55:50
3. 150 Sirkka Laakso Hämeenlinnan Tarmo ry 2:04:23
4. 149 Marjatta Saimovaara LahtiSpor35+ 2:17:49
DNS 148 Rebekka Rautiainen Joensuun Kataja
Sarjaluettelo
N70 Naiset 70 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 153 Hannele Kivistö Spove ry 2:00:46
2. 154 Ulla Sepponen LahtiSport35+ 2:22:25
Sarjaluettelo
N75 Naiset 75 vuotta 21.1 km , tilanne
1. 156 Tuula Tammisto Hämeenlinnan Tarmo ry 2:24:05
Sarjaluettelo