Tulokset

Kallavesj-Kympin tulokset 13.7.2019:

Kiertopalkinnon, yöpymisen Kylpylähotelli Rauhalahdessa kahdelle hengelle ja Kallaveen Kymppi -tittelin sai tänä vuonna Pia Ross.

Kallaveen Kymppi Pia Ross


Kallavesj-Kympin tulokset 10.5.2018:

Kiertopalkinnon, polkupyörän ja Kallaveen Kymppi -tittelin sai tällä kertaa Harri Parkkonen.


Kallaveen kymppi 2018: Harri Parkkonen


Kallavesj-Kympin tulokset 25.5.2017:

ikäsarjojen tulokset (PDF), linkki tulospalveluun
ikä-/sukupuolihyvitetyt tulokset (PDF)

Kiertopalkinnon ja Kallaveen Kymppi -tittelin sai vuodeksi haltuunsa Hannu Kauppinen.

Kallaveen Kymppi 2017: Hannu Kauppinen

—————————————————————————————————————————

Kallavesj-Kympin 5.5.2016 tulokset:

ikäsarjojen tulokset
ikä-/sukupuolihyvitetyt tulokset

Ikä-/sukupuolihyvitetty tulos on kansainvälisen taulukon mukainen suhdeluku. Tulokset ovat suhdeluvun mukaisessa järjestyksessä.

Kiertopalkinnon ja Kallaveen Kymppi -tittelin sai siis vuodeksi haltuunsa Teemu Toivanen. Onnittelut!

Kallaveen Kymppi Teemu Toivanen

Kallaveen Kymppi Teemu Toivanen


Vuoden 2013 tulokset löytyvät täältä.

Vuoden 2014 tulokset (PDF).

Kallavesj-hölkkä 2014 – 10 km

Sarja Miehet Yleinen                                                            
                                                                                
1.  Kärkiö Arttu           Keiteleen Kunto                   34.05              
2.  Mägi Risto             Untamon Urheilu                   34.41          +36 
3.  Jääskeläinen Antti     Jäppilän Urheilijat               35.23        +1.18 
4.  Korolainen Raul        Iisalmen Visa                     36.48        +2.43 
5.  Hämäläinen Sami        PHS                               38.23        +4.18 
6.  Leinonen Mika          Kuhi                              38.59        +4.54 
7.  Anttonen Kimmo         RRR                               39.55        +5.50 
8.  Huttunen Tomi          Korven Honka                      40.04        +5.59 
9.  Lehtola Timo           Kuopio                            40.40        +6.35 
10. Heiskanen Atte         Rak. Nylund Oy                    41.02        +6.57 
11. Albacete Xavier        EKI                               42.37        +8.32 
12. Koskinen Heikki        Kuopio                            42.57        +8.52 
13. Ryhänen Jussi          Kuopio                            44.49       +10.44 
14. Vesterbacka Arto       Kuopio                            59.53       +25.48 
15. Hämäläinen Juuso       Kuopio                          1.01.14       +27.09 

Sarja Naiset Yleinen                                                            
                                                                                
1.  Salumäe Aiki           Untamon Urheilu Kuopio            41.50              
2.  Lumiala Lotta          Siilinjärvi                       42.29          +39 
3.  Hartikainen Eija       Mikkelin Kilpa-Veikot             43.04        +1.14 
4.  Mustonen Leena         Siilin Rasti                      44.45        +2.55 
5.  Winter Sanna           RRR                               46.18        +4.28 
6.  Sajaniemi Paula        Kuopio                            49.45        +7.55 
7.  Rissanen Eveliina      Siilinjärven Hiihtoseura          53.54       +12.04 
8.  Leinonen Anu           RRR                               54.31       +12.41

Sarja M40                                                                       
                                                                                
1.  Tirkkonen Jami         Triathlon Team AquaTerra          34.44              
2.  Leinonen Tommi         Vaajakosken Kuohu                 37.10        +2.26 
3.  Hyttinen Petri         Rauhalahti Road Runners           38.13        +3.29 
4.  Kokkonen Timo          Koidulan Veto                     38.36        +3.52 
5.  Nuortio Mika           TekU-Kajaani                      38.48        +4.04 
6.  Joensuu Mikko          KuTu Triathlon                    39.51        +5.07 
7.  Korkalainen Pauli      RRR                               41.09        +6.25 
8.  Ronkainen Veli-Pekka   RRR                               41.13        +6.29 
9.  Karppi Jouni           RRR                               41.15        +6.31 
10. Valta Juha             RRR                               41.52        +7.08 
11. Kolehmainen Ari        Toivala                           42.00        +7.16 
12. Lintunen Petteri       RRR                               42.02        +7.18 
13. Hyrkäs Jari            Keminmaa                          42.50        +8.06 
14. Mönkkönen Marko        Kuopio                            45.30       +10.46 

Sarja N40                                                                       
                                                                                
1.  Järveläinen Elizabeth  RRR                               44.12              
2.  Lintunen Sirpa         RRR                               46.10        +1.58 
3.  Kylmälä Iina           RRR                               46.35        +2.23 
4.  Nerg Anne-Marja        Kuopion Reipas                    48.19        +4.07 
5.  Kilpi Jaana            Kuopio                            54.26       +10.14 

Sarja M50                                                                       
                                                                                
1.  Hänninen Kari          Juvan Urheilijat                  36.54              
2.  Uhlbäck Kari           Kurkimäki                         42.25        +5.31 
3.  Kärkkäinen Juhani      Polvijärven Vauhti                42.28        +5.34 
4.  Väisänen Pekka         RRR                               42.37        +5.43 
5.  Keinänen Hannu         RRR                               43.29        +6.35 
6.  Pulkkinen Jukka        Rauhalahti Road Runners           43.39        +6.45 
7.  Kankkunen Heikki       Kuopio/kunnonsali                 52.42       +15.48 
8.  Hämäläinen Timo        Pieksämäki                        55.33       +18.39 

Sarja N50                                                                       
                                                                                
1.  Ylitervo Ritva         RRR                               48.29              
2.  Korhonen Riitta        Karttulan Urheilijat              50.13        +1.44 
3.  Salo Heli              Kalajoki                          57.02        +8.33

Sarja M60                                                                       
                                                                                
1.  Rönkkö Kari            RRR                               46.41              
2.  Isola Tenho            RRR                               46.52          +11 

Sarja N60                                                                       
                                                                                
1.  Korhonen Aila          Oulun NMKY                        50.27              
2.  Mykkänen Elina         Kuopion Reipas                    52.41        +2.14 

Sarja M70                                                                       
                                                                                
1.  Suihkonen Matti        RRR                               47.36