kesä 242017
 

Kiuruvedellä juostiin juhannusaattona 23.6.2017 Kiurun Juhannusjuoksu. Parhaiten menestyivät Kaarina Räsänen, Hannu Kauppinen ja Elina Mykkänen, kaikki olivat sarjojensa parhaita 5 km matkalla.

Tässä kaikki tulokset:

Miehet 5 km
Ari Saastamoinen Kiuruveden Urheilijat 17.43
Mikael Sikkilä Sievin Sisu 18.06
Pasi Heiskanen Team Optima 19.00
Santtu Kuosmanen Stayers/Tampere 19.03
Martti Knuutinen Kiuruveden Urheilijat 19.12
Jussi Mynttinen Rauhalahti Road Runners 19.26
Eetu Honkala Haapajärven Kiilat 21.10

Naiset 5 km
Anna-Kaisa Saari Ylivieskan Kuula 18.29
Eija Hartikainen Mikkelin Kilpaveikot 19.05
Katja Mustonen Koiviston Kipinä 19.22
Satu Kemppainen Ristijärven Pyry 19.27
Riikka Burke Rauhalahti Road Runners 22.02
Anni Tanskanen Iisalmen Visa 24.02
Marika Papinaho 36.37
Tarja Kauppinen Kiuruveden Urheilijat 36.37
Annika Arro 36.37
Moonika Leht Iisalmi 37.09
Maarja Veitmaa Iisalmi 42.00

M40 5 km
Jarmo Dahlgren Kiuruveden Urheilijat 17.34
Tuomo Pulkka Vieremän Koitto 18.43
Sami Karjalainen Iisalmen Visa 19.24
Jarkko Juvonen Toivala 19.35
Ari Säisä Vieremän Koitto 19.54
Jari Niinimäki Kiuruveden Urheilijat 19.58
Pasi Oravainen Kiuruveden Urheilijat 20.25
Asko Komulainen Sonkajärvi 20.47
Mika Suomalainen Vieremän Koitto 21.20

N40 5 km
Marjo Palos Kajaanin Urheilijat 20.51
Taja Viertorinne Kiuruveden Urheilijat 21.48
Katri Hautakangas Haapajärvi 21.57
Sari Miettinen Karttulan Urheilijat 24.05
Marj Vartiainen Kiuruveden Urheilijat 36.37

M50 5 km
Asko Kumpulainen Kiuruveden Urheilijat 17.36
Ismo Kotijärvi Leppävirran Urheilijat 19.07
Ilpo Rönkkö Mäntylahden Veto 19.21
Jukka Kananen Kajaanin Urheilijat 19.39
Heikki Huttunen Iisalmen Visa 20.37
Pekka Rönkkö Vieremän Koitto 20.40
Arto Sikanen Karttulan Urheilijat 20.45
Kari Partanen MÄNVE 21.33
Eero Rytkönen Itämaito 22.22
Pertti Lind Kiuruveden Urheilijat 24.45

N50 5 km
Kaarina Räsänen Rauhalahti Road Runners 21.43
Marja Kemiläinen Kiuruveden Urheilijat 22.03

M60 5 km
Hannu Kauppinen Rauhalahti Road Runners 20.29
Teijo Niskanen Kiuruveden Urheilijat 20.39
Juhani Niinimäki Virtain Urheilijat 21.35
Eero Saari Ylivieskan Kuula 22.09
Jorma Kärkkäinen Iisalmi 23.08
Pertti Kähäri Mäntylahden Veto 23.49
Heikki Kajanto Helsinki/Hautakylä 24.02
Pertti Salmensalo Paltamon Urheilijat 24.05
Ali Hulkkonen Leppävirran Urheilijat 24.24
Jouko Pääkkö Kiuruvesi 27.26

N60 5 km
Elina Mykkänen Rauhalahti Road Runners 25.35
Liisa Arbelius Turenki 31.10

M70 5 km
Reijo Pirttisalo Siikalatvan Urheilijat 23.53
Tenho Isola Rauhalahti Road Runners 25.09
Rauno Huhtaniemi Pyhäjärven Pohti 25.50
Veijo Rönkkö Mäntylahden Veto 26.37
Tauno Tolmunen Mäntylahden Veto 27.07
Tauno Hyvärinen Kiuruvesi 30.17
Pauli Arbelius Turenki 31.10

M17
Tatu Sutinen Iisalmen Visa 18.02

Kuntosarja
Eemil Juntunen Iisalmen Visa 18.24
Arto Säisä Iisalmen Visa 21.04
Teemu Tarvainen Nivala 21.25
Marko Herranen Kiuruveden Urheilijat 22.32
Aapo Kämäräinen Itämaito/KiurU 22.33
Marko Herranen Kiuruveden Urheilijat 23.44
Riku Lyytinen 25.47
Juho Lyytinen 29.46
Iikka Kämäräinen Itämaito/KiurU 29.46

Kuntosarja
Riikka Manninen Kiuruvesi 25.30
Johanna Niskanen Kiuruveden Urheilijat 26.19
Heli Komulainen Sonkajärvi 28.35
Milla Hiekkaranta Itämaito/KiurU 28.42
Katariina Saastamoinen Kiuruveden Urheilijat 28.51
Saila Luukkonen 29.21
Suvi Hartikainen Iisalmi 30.36
Jonna Marttila Kiuruvesi 30.36
Niina Lähderinne Kiuruveden Urheilijat 30.42
Tiina Dahglern Kiuruveden Urheilijat 30.48
Tiia Juntunen Paisuan Puhti 32.02
Eeva Suomalainen Vieremän Koitto 32.21
Anneli Kajanto Friskis&Svettis Helsinki 33.41
Paula Kauppinen-Roivainen Iisalmen Visa ry 35.25
Miia Hiironen Pihtiputaan Tuisku 38.31