heinä 252016
 

Kuhmolainen Maraton juostiin Kuhmossa la 23.7.2016. Mukana oli myös Birgi Putkonen, joka juoksi maratonin aikaan 3:57:03.

Tässä kaikki tulokset:

Kuhmolainen Maraton 23.7.2016

T U L O K S E T

Kilpailun sarjat: MYL; NYL; M40; M50; N50; M60; N60; M1/2; N1/2; M401/2; N401/2 ; M501/2; N501/2; M601/2; N601/2; M; N

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos
MYL Miehet maraton 42.2 km
1. 2 Manu Kauppila Honkajoen Seudun Urheilijat 2:50:39
2. 17 Petrus Haverinen Kuhmo 3:33:11
3. 3 Mikko Taskinen 3:36:59
4. 1 Esko Tolonen Oulu 3:40:17
Sarjaluettelo
NYL Naiset maraton 42.2 km
1. 10 Paula Wright Marathon Cub Ireland 4:18:01
Sarjaluettelo
M40 Miehet 40 maraton 42.2 km
1. 6 Mikko Laukkanen Finnish Marathon Runners 3:23:58
2. 5 Markku Mustonen Marathon MC 3:58:35
DNS 4 Antti Väisänen Sotkamo 0
Sarjaluettelo
M50 Miehet 50 maraton 42.2 km
1. 14 Olavi Kuja-Lipasti Häjyt 3:25:57
2. 16 Hannu Komulainen Espoo 4:14:07
Sarjaluettelo
N50 Naiset 50 maraton 42.2 km
1. 11 Birgi Putkonen Rauhalahti Road Runners 3:57:03
Sarjaluettelo
M60 Miehet 60 maraton 42.2 km
1. 7 Jorma Kinnunen Suomussalmen Rasti 3:48:31
2. 15 Paavo Pajunen Mikkeli 3:50:13
3. 8 Matti Kuusisto Porukka 5:31:34
4. 13 Onni Siltala Myllykosken Kilpaveikot 6:53:42
Sarjaluettelo
N60 Naiset 60 maraton 42.2 km
1. 12 Pirkko Virtanen 5:31:53
Sarjaluettelo
M1/2 Miehet puolimaraton 21.1 km
1. 61 Mika Kyllönen Kuhmo 1:21:43
2. 95 Heikki Huotari Kuhmo 1:26:19
3. 50 Ivan Bogdanov 1:29:46
4. 96 Heikki Björn Vuokatin Karhut 1:35:49
5. 69 Jarkko Nieminen Helsinki 1:39:44
6. 82 Mika Seilonen Kuhmo 1:43:56
7. 92 Teppo Järveläinen Kuhmo 1:56:21
8. 33 Pekka Sirviö Sotkamo 1:56:38
9. 26 Mikko Blom 1:58:30
10. 45 Mika Kangas Rovaniemi 2:05:50
11. 52 Jouni Suhonen 2:10:30
Sarjaluettelo
N1/2 Naiset puolimaraton 21.1 km
1. 31 Elisa Korhonen Sotkamo 1:41:18.0
2. 29 Rosa-Liina Korhonen 1:41:18.4
3. 59 Päivi Peltola Lahti 1:51:06.9
4. 80 Ulla Karvonen Espoo 1:56:00.2
5. 55 Henna Salomäki 1:56:28.4
6. 38 Jenni Leinonen 2:07:16.1
7. 46 Sari Auvinen 2:44:43.1
Sarjaluettelo
M401/2 Miehet 40 puolimaraton 21.1 km
1. 54 Antti Rönkkö KeU 1:21:14
2. 65 Iurii Tselishcher SE Energy Russia 1:35:46
3. 86 Timo Kolkkava Vaajakoski 1:38:12
4. 43 Janne Kinnunen Suomussalmen Rasti 1:42:09
DNS 36 Ari Keränen 0
Sarjaluettelo
N401/2 Naiset 40 puolimaraton 21.1 km
1. 77 Tarja Puuronen TekU Kajaani 1:56:12
2. 44 Tarja Karinen Rovaniemi 2:07:09
Sarjaluettelo
M501/2 Miehet 50 puolimaraton 21.1 km
1. 84 Heikki Halonen Juuan Jänne 1:24:12
2. 85 Pekka Aijasaho Vaajakosken Kuohu 1:33:27
3. 47 Jukka Kitinprami Raahe 1:34:16
4. 78 Jorma Kyllönen Kuhmo 1:38:41
5. 49 Vasili Bogdanov Begat Modna 1:39:16
6. 93 Aku Pyykkönen Suomussalmen Rasti 1:55:45
7. 88 Jorma Tervo TekU Kajaani 1:59:30
8. 57 Jukka Pöllänen Kuhmo 2:00:16
9. 63 Esa Tampio Kuhmo Oy 2:01:00
Sarjaluettelo
N501/2 Naiset 50 puolimaraton 21.1 km
1. 48 Elena Bogdanova Begat Modna 1:41:46
2. 71 Eeva Romppainen Suomussalmen Rasti 1:49:13
3. 53 Ulla Tervo Kajaani 2:11:49
Sarjaluettelo
M601/2 Miehet 60 puolimaraton 21.1 km
1. 24 Ahti Keränen Lieksa 1:38:01
2. 25 Kim Johansson TekU Kajaani 1:44:51
3. 64 Alexander Simrin SE Energy Russia 1:49:00
4. 97 Reima Malinen Kuhmo 1:51:52
5. 66 Vladimir Egolaev SE Energy Russia 1:52:53
6. 34 Hannu Tikkanen IFK Gråtmuren 1:56:45
7. 70 Raimo Immonen Hyryn Sporttiklubi 2:02:00
8. 89 Pertti Leinonen TekU Kajaani 2:08:51
9. 9 Peter Wiesler Jalles TC Umeå 2:40:08
Sarjaluettelo
N601/2 Naiset 60 puolimaraton 21.1 km
1. 67 Nellia Konopleva Murmansk 1:56:36
2. 81 Leena Marttila Nurmes 2:14:43
Sarjaluettelo
M 10 Miehet 10 km
1. 79 Santeri Erola Sotkamo 35:11
2. 68 Alexander Davzhuk Kostamus 35:18
3. 60 Petteri Koivisto Kuhmo 35:40
4. 37 Jari Kinnunen Suomussalmen Rasti 37:35
5. 28 Teemu Pöntinen Mikkelin Hiihtäjät 37:40
6. 21 Ari Sirviö TekU Kajaani 43:27
7. 22 Mika Korhonen Sotkamo 45:48
8. 27 Kimmo Väisänen Ristijärven Pyry 46:19
9. 23 Ville Haverinen Kuhmo-Ski 46:55
10. 76 Timo Kyllönen Kuhmo 47:25
11. 73 Mauno Haverinen Kuhmo 48:16
12. 75 Marko Piirainen Kuhmo 50:46
13. 72 Toivo Haverinen Kuhmo 51:28
14. 83 Raimo Simanainen Juuan Urheilijat 51:50
15. 40 Juha Ahtonen Kuhmon Kiinteistöpalvelut 53:02
16. 74 Jukka Väisänen Kuhmo 53:39
17. 87 Juhani Koivisto Hattula 57:16
18. 62 Harri Peippo Marathon MC 1:00:31
Sarjaluettelo
N 10 Naiset 10 km
1. 94 Marjo Palos Kajaanin Urheilijat 45:48
2. 90 Minna Taistra Suomussalmen Rasti 46:23
3. 91 Satu Komulainen Kuhmo 48:38
4. 51 Marjo Yli-Jyrkkä Kuopio 52:45
5. 32 Laura Dellinger Turku 52:48
6. 30 Mari Into Salo 55:58
7. 56 Mari Pikkarainen Kuhmo 57:10
8. 42 Marjukka Heikkinen Kuhmon Kiinteistöpalvelut 1:03:39
9. 41 Susanna Komulainen Kuhmon Kiinteistöpalvelut 1:03:39
10. 58 Katariina Tanner Helsinki 1:08:31
11. 35 Juuli Jomppanen Oulu 1:13:28
DNS 39 Laura Kemppainen Ristijärven Pyry 0
Sarjaluettelo