syys 072019
 

Kuopio Maraton juostiin la 7.9.2019 hyvän juoksusään vallitessa, lämpöä n. 15 astetta ja auringonpaistetta. Kilpailukeskuksena toimi nyt Kylpylähotelli Rauhalahti.

Kaikki tulokset löydät täältä.

Markun kuvasadon (243 kuvaa, 2 kuvaa Arilta) löydät tästä.

Ilpon kuvat maratonilta ja puolikkaalta (203 kpl) löydät tästä.

Ilpon kuvat kympiltä (72 kpl) löydät tästä.

 

Kaikkiaan maaliin tuli 863 juoksijaa, jotka jakaantuivat seuraavasti:

matka        Kaikki   Miehet   Naiset
maraton       126       91       35

½-maraton     510      288      222
10 km         227       83      144
             =======================
              863      462      401

 

elo 312019
 

SAUL SM-maantiekymppi juostiin Ristiinassa la 31.8.2019. Mukana oli 10 seuramme jäsentä. Tässä tuloksia ja muutama kuva:

  • Kokkonen Veli-Pekka 39:24 (7./M40)
  • Kauppinen Hannu 43:57 (6./M65)
  • Laitinen Matti 45:21 (9./M60)
  • Honkanen Reijo 46:27 (12./M60)
  • Kähönen Martti 51:50 (10./M70)
  • Mykkänen Elina 53:48 (3./N65)
  • Suihkonen Matti 54:17 (4./M75)
  • Rönkkö Maire 55:26 (5./N60)
  • Räsänen Marjatta 55:53 (6.N60)
  • Isola Tenho 56:38 (13./M70)

Joukkuekisat:

  • N60, kultaa joukkueella Elina Mykkänen, Maire Rönkkö ja Marjatta Räsänen
  • M60, hopeaa joukkueella Hannu Kauppinen, Matti Laitinen ja Reijo Honkanen
  • M70, hopeaa joukkueella Martti Kähönen, Matti Suihkonen ja Tenho Isola

Kaikki tulokset löydät täältä.

RRR:n porukkaa

N60

M70

M60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

elo 252019
 

Helsinki Marathon juostiin la 24.8.2019. Puolikkaalla olivat mukana Reino Pitkänen ja Marjaana Pohjolainen. Reino juoksi ajan 1:44:12, mikä oikeutti neljänteen sijaan sarjassa M55. Marjaana kellotti 1:50:40, jolla sijoittui toiseksi sarjassaan N50.

Kaikki tulokset.

elo 252019
 

Niilon Kymppi juostiin la 24.8.2019 Suonenjoella.

Tässä tulokset:

Myl 10km:

Tuomas Lunttila SaaPu 33.59
Harri Parkkonen RRR 34.04
Markus Mattola PihtiputaanTuisku 36.01
Marko Palohuhta Ullavan Kilpa 36.02
Jussi Miettinen Riistaveden Urh 36.12
Viljo Kuuluvainen Mikkeli 40.28
Janne Eskelinen Jämsä 43.56
Marko Lasarov Jeld-Wen Suomi 44.06
Tuomas Reijonen Mikkeli 49.55
Joni Heino SuoVa 51.55

M19v 10km:

1. Hunter Dobson NewYork 44.16

M40v 10km:

Jami Tirkkonen RRR 34.45
Jukka Eskelinen Vaajakosken Kuohu 38.36
Jani Vaheristo Mikkeli 46.59

M50v 10km:

Pasi Ala-Korpi Ullavan Kilpa 38.04
Juha Hytönen VarkKv 38.44
Innar Sepp Saaremaa 40.04
Ismo Kotijärvi LePu 42.29
Seppo Veid Vaajakosken Huohu 44.47
Juha Rajala Niemisjärvi 49.33

M60v 10km:

Timo Roschier PolVa 40.19
Hannu Kauppinen RRR 41.30
Mauno Vehviläinen Vaajakosken Kuohu 45.01
Veikko Myyryläinen Raippateam Mikkeli 47.53
Eero Keskinen Vaajakosken Kuohu 48.09
Hannu Kokki IcePower Suomi 48.58
Jukka Portimojärvi SuoVa 1.17.23

Nyl 10km:

Piia Puustinen RRR 43.00
Anu Himanen Vaajakosken Kuohu 44.23
Siiri Virransola RRR 46.16
Satu Lasarov Kiss goodbye to Ms 49.58
Mirva Konttinen SuoVa 1.23.47

N19v 10km:

Senni Virransola RRR 42.59
Eveliina Lindsberg NiNu 53.20

 

N40v 10km:

Sanna Sonninen RRR 45.36
Paula Pesonen RaippaTeam Mikkeli 53.33
Marja Nevalainen Laukaa 53.58
Arja Pyykkönen Leppävesi 58.31

N50v 10km:

Vuokko Kolehmainen MiKv 46.18
Anne Kesänen SuoVa 1.01.46
Riitta Vesterinen SuoVa 1.06.07

T15v 5km:

Anni Lindsberg RautU 23.04

M70v 5km:

Seppo Väisänen MikV 22.01
Tenho Isola RRR 25.51
Reino Korhonen Hankasalmi 1.04.36

M75v 5km:

1. Tauno Tolmunen MänVe 27.11

M85 5km:

1. Niilo Korhonen SuoVa 29.31

N60v 5km:

Sirpa Korhonen SuoVa 30.42
Sisko Malkki SavonSuunta Varkaus 31.02

P13v 800m:

Daniel Eskelinen O2, salibandy 2.48.4
Roope Korhonen LKP 2.56.0

elo 182019
 

Paavo Nurmi Marathon juostiin la 17.8.2019 Turussa, matkoina maraton, puolikas ja 10 km. Tuttujakin oli mukana:

Puolikas:

  • Matti Vainikainen 2:22:18 (sijoitus 100./M50)

Maraton:

  • Jarmo Väänänen 3:12:51 (3./M50)
  • Birgi Putkonen 3:53:50 (4./N50)

Kaikki tulokset täältä.

elo 032019
 

Kempeleessä juostiin Z-maraton la 3.8.2019. Matkoina olivat maraton, puolikas, 10 km ja 5 km. Mukana oli 5 runneria:

Puolikas:

  • Harri Parkkonen 1:16:27 (1./M)
  • Timo Lehtola 1:23:13 (2./M40)
  • Elina Mykkänen 1:53:21 (1./N65)

10 km:

  • Senni Virransola 43:43 (1./N19)
  • Siiri Virransola 47:06 (11.N)

Kaikki tulokset löydät täältä.